Sākusies darbu iesniegšana XII radošās izcilības festivālam Adwards2017

Tā diena ir klāt – šodien, 12. jūlijā LATVIAN ART DIRECTORS CLUB (LADC) rīkotais divpadsmitais radošās izcilības festivāls ADWARDS2017 oficiāli tiek pasludināts par atklātu.

Līdz pat 15. augustam aicinām visus radošo nozaru profesionāļus un entuziastus – reklāmistus, grafikas dizainerus, tekstu autorus, digitālās galvas, fotogrāfus, drukas māksliniekus, radošos un mākslinieciskos direktorus, režisorus un operatorus, produktu, iepakojumu dizainerus un visus pārējos, kas kaut ko rada - celsim gaismā un gaisā visu, kas sastrādāts Latvijas reklāmā pēdējā gada laikā, lai noskaidrotu, kuri ir tie darbi, ko starptautiska žūrija 10 profesionāļu sastāvā atzīs par labākajiem, piešķirot tiem ordeņus un nodrošinot vietu starp ADWARDS2017 gada grāmatas vākiem. Lielās aģentūras ar 20 vai freelancer ar vienu labu darbu – nav būtiski, ja vien radi kaut ko kvalitatīvu, pierādot savu meistarību!

IDEJA

Idejas ir, lai tās radītu. Tāpēc jau divpadsmito gadu pēc kārtas devām iespēju jauniem māksliniekiem izstrādāt ADWARDS identitāti no nulles. Jauns gads un, kā vienmēr - jauna ideja, jauni mākslinieki, jauns logo, slogans, cilvēki un darbi. Šogad ADWARDS2017 ideju domāja un izstrādāja jaunā un daudzsološā reklāmas aģentūra VUCA tās radošās direktores Unas Rozenbaumas vadībā,  savukārt mājaslapu un darbu iesniegšanu jau tradicionāli nodrošina ilggadējie LADC draugi, digitālo un interaktīvo risinājumu aģentūras WRONG un Digibrand

ADWARDS2017 koncepts ir “In the world of copy, be original”. Šogad festivāls svin patiesumu, oriģinalitāti un meistarību. Patiesumu, kuru meklējot, mēs mostamies naktī, lai pierakstītu “to teikumu”. Nomokām apkārtējos ar jautājumiem, bet sevi pašu - ar šaubām. Oriģinalitāti, kuru bieži sauc par pašmērķīgu un kuras vārdā izejam cauri visiem Dantes elles apļiem. Meistarību, kas piepilda mūsu desktopus ar neskaitāmām final versijām.

Šogad mēs svinam nesamierināšanos ar viduvējību, “gan jau aizies” nepieņemšanu un ikdienas cīņu ar slinkumu.

DATUMI

Darbus festivālam varēs iesniegt no 2017. gada 12.jūlija līdz pat 15. augusta pusnaktij. Pieteiktajiem darbiem jābūt realizētiem laikaposmā no 2016. gada 8. augusta līdz 2017. gada 15. augustam.

ADWARDS2017 "Talks & stories" konference norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 25. augustā visas dienas garumā, savukārt uzvarētāju apbalvošanas ceremonija - turpat, tās pašas dienas vakarā.

DARBU IESNIEGŠANA

Šogad iesniegt darbus XII radošās izcilības festivālam ADWARDS2017 ir pavisam vienkārši:

1. Izvēlieties pērnā gada labākos veikumus. Pieteiktajiem darbiem jābūt realizētiem laikposmā no 2016. gada 8. augustam līdz 2017. gada 15. augustam.

2. Izpētiet sadaļu "Kategorijas", lai noskaidrotu, kā tieši darbs sagatavojams iesniegšanai tiešsaistē.

3. Izpētiet sadaļu "Cenas un apmaksa".

4. Reģistrējieties Adwards mājaslapā vai ieejiet sistēmā kā reģistrēts lietotājs.

5. Pēc reģistrācijas sāciet darba iesniegšanas procesu sadaļā "Iesniegt darbu".

6. Veiciet apmaksu par iesniegtajiem darbiem. Jums tiks atsūtīts rēķins uz norādīto epastu. Kamēr rēķins ir ceļā, apmaksu variet veikt uzreiz uz LADC rekvizītiem

7. Katram darbam tiks automātiski piešķirts ID numurs. Līdz pat darbu iesniegšanas beigu datumam Jums būs iespēja saglabāt pieteikumu, lai vēlāk mainītu un papildinātu informāciju par darbu. Nospiežot pogu "apstiprināt" anketas datus mainīt vairs nebūs iespējams.

8. Kategorijas PRINTART UN DIZAINS darbiem jāiesniedz drukāti un/vai produktu paraugi (reāli darbi nevis to attēli) un anketā jānonorāda drukas un/vai pēcapstrādes tehnoloģijas un izmantotie materiāli. Ja drukas un produktu reālie paraugi netiks iesūtīti, darbi netiks vērtēti! Drukas un produktu paraugi jāsūta uz LADC biroju (13. janvāra ielā 33, LV-1050, Rīga) līdz 15. augusta plkst. 18.00

GRANDPRINT BALVA NO ANTALIS

Rūpēs par print-art meistarības standartu izaugsmi Latvijā, arī šogad ANTALIS piešķirs balvas labākajiem drukas darbiem. Papildus ADWARDS apbalvojumiem, ANTALIS pasniegs GRANDPRINT Master un GRANDPRINT Excellence balvas. 

LIMBO BALVA NO DDB LATVIJA

Jau tradicionāli, ar reklāmas aģentūras DDB Latvija gadību, ADWARDS festivāla laikā iespējams savu radošo izcilību atrādīt arī tiem, kuru idejas kaut kādu iemeslu dēļ nav tikušas realizētas. Tās var būt studiju laikā tapušas idejas, idejas, kas radītas vienkārši prieka pēc vai idejas, kas tā arī nav tikušas klientu apstiprinātas. Vārdu sakot, LIMBO jeb priekškambaris ir vieta visam, kas mums piedzimis, taču tā arī palicis neaptraipīts un tīrs, jo līdz labai vai sliktai atdevei, efektivitātes mērījumiem vai virālas veiksmes stāstu krājumiem nav nonācis. 

Līdz 1. augustam pirmie divi darbi tiek pieņemti bez maksas, bet par katru nākamo iesniegto LIMBO darbu iesniegšanas maksa ir EUR 87 (PVN iekļauts cenā). Ja LIMBO darbs tiek iesniegts pēc 1. augusta, katra nākamā darba iesniegšana maksās EUR 100.

Limbo darbs iesniedzams kā jebkurš cits darbs, pie iesniegšanas atķeksējot attiecīgo lodziņu iesniegšanas formas augšpusē.

PIONIERA BALVA

Šī balva tiks pasniegta klientam, kas bijis drosmīgs, atvērts izaicinājumiem un reklāmistu trakajām idejām, kas nenobijās "iziet no rāmjiem” un pēc neilgas svārstīšanās akceptēja radošo prātu risinājumu. PIONIERA BALVAI nominantus piesaka aģentūras un indivīdi, kuri realizēja drosmīgo ieceri klienta uzdevumā. Pieteikums jāaizpilda brīvā formā – īss apraksts, klienta nosaukums, attēli un/vai video – un jānosūta anete@ladc.lv līdz 2017. gada 15. augustam.  

DARBA UZDEVUMI

Darba uzdevumi jeb brīfi ir ADWARDS jauno talantu konkurss, kurā var piedalīties ikviens, turklāt - bez maksas. ADWARDS jauno talantu konkurss piedāvā vairākus Latvijas uzņēmumu izstrādātus darba uzdevumus, ko aicināts pildīt ikviens radoša gara īpašnieks. Darba uzdevumi tiks publicēti drīzumā.

NACIONĀLAIS FAKTORS

ADWARDS festivālā iesniegtajiem darbiem jābūt radītiem Latvijā (vai arī Latvijā strādājošu citu valstu autoru vadībā). Ja darbs tapis ārpus Latvijas, tam jābūt radītam Latvijas autoru vadībā.

ANONIMITĀTE

Darba veicējs nedrīkst būt norādīts iesniegtajā darbā, case study video, uz fiziski iesniegta darba, attēliem u.c. Darbi, uz kuriem tiks norādīts darba autors, netiks vērtēti.

AUTORTIESĪBAS

Iesniegtā darba visas iesaistītās puses (klients, izpildītājs u.c.) savstarpēji vienojas par iesniegtā darba autorību un balvas saņēmēju.

Iesniegtie materiāli pēc festivāla rīkotāju ieskatiem turpmāk var tikt uzglabāti LADC arhīvā un izmantoti tikai un vienīgi nekomerciāliem un izglītojošiem mērķiem. Iesniegtie materiāli kategorijā "PRINTART UN DIZAINS" var tikt izvietoti izstādē ADWARDS2017 pasākumu ietvaros un vēlāk. 

Tiesības uz darbiem, kas tiek iesniegti ADWARDS jauno talantu konkursā "Darba uzdevumi", pieder darba uzdevumu izstrādātājiem jeb klientiem.

VĒRTĒŠANA

Labākos darbus noteiks starptautiska žūrija 10 pazīstamu reklāmas, dizaina, mediju un saistīto nozaru pārstāvju sastāvā. Divas līdz trīs dienas žūrija vērtēs iesniegtos darbus, no kuriem izvēlēsies labākos, ko apbalvot ar ordeņiem, diplomiem un balvām. Festivāla noslēgumā 25. augustā uzvarētājiem tiks pasniegti II pakāpes ADWARDS ordeņi (sudraba godalgas), I pakāpes ADWARDS ordeņi (zelta godalgas) un GRAND PRIX (labākais radošais meistardarbs ADWARDS2017 ietvaros neatkarīgi no kategorijas - augstākais iespējamais festivāla novērtējums).

Informācija par uzvarētājiem tiek pausta atklātībā tikai ADWARDS2017 balvu pasniegšanas ceremonijas laikā.

FIZISKI IESNIEDZAMIE DARBI

Kategorijas PRINTART UN DIZAINS darbiem obligāti jāiesniedz drukāti un/vai produktu paraugi (reāli darbi nevis to attēli) un anketā jānonorāda drukas un/vai pēcapstrādes tehnoloģijas un izmantotie materiāli. Ja drukas un produktu reālie paraugi netiks iesūtīti, darbi netiks vērtēti!

Darbam, kas tiek iesniegts fiziski, jāpievieno anketa (tā izdrukājama tiešsaistes sistēmā, kā arī tiks saņemta epastā apstiprinot anketu), un darbs jānogādā LADC birojā (13. janvāra iela 33, Rīga, LV-1050) ne vēlāk kā 15. augustā līdz plkst. 18.00. Ja iesniedzamas izdrukas, tās jāpiestiprina pie A2 vai A3 planšetēm. Planšetes jāievieto transportēšanai draudzīgā iepakojumā, kuram ārpusē jāpielīmē izdrukāta anketa. Produktu paraugi jāiepako tā, lai tie netiek traumēti transportējot. Iepakojuma ārpusē jāpielīmē anketa. 

Kā ik gadu, ANTALIS rūpēsies arī par bezmaksas kurjeru fiziski iesniedzamajiem darbiem.

Darbu iesniegšanas kārtība un tehniskās prasības pieejamas www.adwards.lv attiecīgajās sadaļās.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka par darbu iesniedzēju tiek uzskatīts reģistrēts lietotājs, kurš darbu ir iesniedzis un tas netiks mainīts nedz apbalvošanas ceremonijā, nedz gadagrāmatā. 

Jautājumu gadījumā sazinieties ar Aneti Franku, rakstot anete@ladc.lv vai zvanot 26708810

KATEGORIJAS

Darbus varēs iesniegt tādās kategorijās kā "INTEGRĒTĀS KAMPAŅAS", "FILM & RADIO", "INTERAKTĪVIE UN DIGITĀLIE RISINĀJUMI", "PRINTART UN DIZAINS", "VIDES REKLĀMA", "ZĪMOLA IDENTITĀTE", "PR", "NETRADICIONĀLĀ KOMUNIKĀCIJA", "BRANDED CONTENT & ENTERTAINMENT" un "PASĀKUMI".

Darbu iesniegšanas kārtība un tehniskās prasības pieejamas www.adwards.lv attiecīgajās sadaļās.

Jaunumiem seko līdzi: ADWARDS.LV | TWITTER | FACEBOOK

Jautājumus uzdod un atbildes saņem: anete@ladc.lv | (+371) 26708810

Adwards 2018 atbalsta

 

 

Iepriekšējo gadu autorizācijas darbojas
Reģistrēties

 

Ievadiet reģistrēto e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt atjaunoto paroli.

Iepriekšējo gadu autorizācijas darbojas
Reģistrēties

TITLE

DESC

ATDOD SAVU BALSI!

+

 

TAVS BALSOJUMS IR PIEŅEMTS!